Šilkinis pagalvės užvalkalas: kokia jo nauda?

silkinis pagalves uzvalkalas

Pasaulio garsenybės vis dažniau pripažįsta vieną iš savo grožio paslapčių – jų pasirinkimas – šilkinis pagalvės užvalkalas. Pavyzdžiui, pasaulinė ikona Marilyn Monroe teigė mieganti tik ant šilkinio pagalvės užvalkalo, kad jos oda liktų sudrėkinta ir švelni. Viena garsiausių pasaulio modelių Cindy Crawford interviu apie savo grožio paslaptis atskleidė pastebinti, jog miegas ant šilko ne tik padeda išlaikyti odą lygią, bet ir itin prisideda prie sveikų plaukų būklės išlaikymo. Šalia M. Monroe ir C. Crawford, šilkinis pagalvės užvalkalas yra top pasirinkimas ir Hailey Bieber, Kim Kardashian, Victoria Beckham, Gisele Bündchen, Katy Perry, Kris Jenner ir kitos įžymybės. Tačiau kodėl šios pramogų pasaulio atstovės šilką įvardija kaip nepakeičiamą jų grožio rutinos dalį, o šilkinį pagalvės užvalkalą visur vežasi su savimi? Kokios paslaptys slepiasi už sąvokos „šilkas“ ir ar tikrai jo nauda mūsų odai ir plaukams yra neginčijama?

Šilkinis pagalvės užvalkalas
Šilkinis pagalvės užvalkalas - natūrali grožio puoselėjimo priemonė

Šilko kilmė ir vertė dar senovės Egipte ir Kinijoje

Šilkas – natūralus, tamprus baltyminis pluoštas, senovės lietuvių dar vadintas svydu. Dažniausiai manoma, kad ši ypatingai švelni medžiaga kilusi iš Kinijos, tačiau XX a. pabaigoje mokslininkai nustatė, jog šilkas buvo naudojamas ir gaminamas dar senovės Egipte. Ši medžiaga turėjo tokią didelę ekonominę vertę, kad dabartiniame ekonominiame pasaulyje galėtų būti prilyginama naftai. Susiformavus Šilko keliui ir kinų prekeiviams šilką pradėjus gabenti į kitas Azijos, Europos, Viduržemio jūros šalis, romėnų filosofas Plinijus I teigė, jog romėnės taip myli šilką, jog tai neigiamai atsiliepia visos Romos imperijos ekonominei sistemai.

Grožio miegas: šilkinis pagalvės užvalkalas ir jo paslaptys

Ne paslaptis, jog grožio ir medicinos ekspertų teigimu, miegas yra itin svarbus elementas žmogaus sveikatai, emocinei būklei bei grožiui. Turint omenyje, kad žmonės beveik trečdalį savo gyvenimo praleidžia miegodami, nenuostabu, kad norime kuo geriau išnaudoti savo laiką nakties metu. Todėl dažnai kuriame kuo svajingesnę ir sveikatingesnę miego aplinką. Nors yra daug rekomendacijų, kaip gauti papildomos naudos per šias žmogui reikalingas bent septynias valandas per parą, viena iš šiomis dienomis labiausiai aptariamų yra šilkinio pagalvės užvalkalo naudojimas. Kokie yra pagrindiniai argumentai, leidžiantys apibrėžti jo naudą?

Šilkinis pagalvės užvalkalas veido raukšlių prevencijai

Būtent šilkas suteikia idealiai lygų miegojimo paviršių, tad per naktį tarp mūsų odos ir pagalvės užvalkalo neatsiranda trinties. Tai reiškia, jog ryte ant veido nepamatysime jokių miego raukšlių. Priešingai, miegant ant medvilnės ar kitų audinių, tarp veido odos ir audinio atsiranda trintis, o taip pat ir įspaudai, odos ląstelės tempiamos skirtingomis kryptimis. Nors tokios, per naktį susiformavusios, raukšlės dienos metu išnyksta, senstant mūsų oda praranda elastingumą. Todėl esant tokioms kasnaktinio miego sąlygoms, odoje galime pastebėti ilgalaikes neigiamas pasekmes. Be viso to, albuminas – natūralus baltymų junginys, esantis šilke – mūsų veido odą apsaugo ir nuo priešlaikinio senėjimo skatindamas ląstelių regeneraciją.

„Kai tau 20 metų, raukšlės po miego gana greitai išnyksta, bet kuo vyresnė tampi, tuo ilgiau jos išlieka. Pastebėjau, kad šilkinis pagalvės užvalkalas padeda man nepabusti su tokiomis raukšlėmis, o plaukai nebesivelia.” – sakė pasaulinio lygio modelis C. Crawford.

Drėgmė odai ir plaukams – padės šilkinis pagalvės užvalkalas?

Turbūt kiekviena moteris žino, kad drėkinimas mūsų odai ir plaukams yra itin reikalingas. Medvilnė ir kiti drėgmę sugeriantys audiniai mums miegant sugeria dalį ne tik ant mūsų veido odos ir plaukų teptų kremų ir aliejų. Tačiau ir kitų vertingų priemonių bei natūralią mūsų odoje išskiriamą drėgmę. Tad mes ne tik prarandame pilną naudojamų grožio priemonių efektą. Bet ir galime tikėtis odos sausumo, natūralaus spindesio praradimo. Tačiau, atvirkščiai nei kiti audiniai, šilkas yra kvėpuojanti medžiaga, savyje turinti natūralių drėkinančių savybių. Kurios padeda išlaikyti visą natūralią odos drėgmę. Naktiniai kremai ir kiti grožio produktai miegant ant šilko visiškai įsigers į mūsų odą ir plaukus bei pilnai atliks savo funkcijas. Todėl išlaikyta drėgmė per visą naktį leis pabusti atrodant gaiviai ir švytinčiai. O veido oda ilgainiui bus vis labiau sudrėkinta ir elastingesnė.  

„Švaresnis“ miegas

Kaip teigia mokslininkai, šilkas yra švariausias ir saugiausias pasirinkimas jūsų šeimos miegui. Pagalvės užvalkalas yra viena iš tų vietų, prie kurių savo veidą spaudžiame ilgai ir dažnai. Tai reiškia, kad bet kokie nešvarumai ir bakterijos, patekusios ant pagalvės, taip pat ilgai ir dažnai liesis ir su jūsų oda. Tačiau šilkas čia tampa itin saugiu variantu – tai yra medžiaga, prie kurios negali prikibti ir augti įvairūs mikrobai. Skirtingai nei prie medvilnės: šilkas yra natūraliai antimikrobinis ir atsparus nešvarumams, pelėsiui. Tai itin susiję su jau aptartu šilko nepralaidumu drėgmei. Kadangi šilkas sugeria mažiau drėgmės nei kiti audiniai, mažiau tikėtina, kad jis bus dulkių erkučių ir jūsų veido odos bakterijų šeimininkas. Taip pat šilko sausumas pritraukia mažiau miegamajame galinčių atsirasti alergenų, palyginti su kitais audiniais.

Alergijos ir odos ligos – STOP

Šilkas yra puiki medžiaga alergiškiems ar jautrią odą turintiems žmonėms. Natūraliai hipoalergiškas ir atsparus dulkių erkėms. Kadangi dulkių erkutės yra viena iš pagrindinių alergijos simptomų ir odos ligų kaltininkų. Miegas ant šilko idealiai tinka norint nuraminti odą ir išvengti sudirginimo bei uždegimų nakties metu. Taip pat, ilgi, lygūs pluoštai ir prabangiai minkštas šilko paviršius suteikia komfortišką poilsį sergantiems astma. Taip pat turintiems tokių odos problemų kaip dermatitas, rožinė, egzema.

Sveiki ir ilgi plaukai? – Padės šilkinis pagalvės užvalkalas

Dėl itin glotnios šilko tekstūros plaukai per šilką slysta, tačiau nesitrina ir nesivelia. Skirtingai nei miegant ant kito audinio pagalvės užvalkalo. Tai reiškia, kad šilkas sumažina tikimybę pabusti su susivėlusiais plaukais. Ilgainiui jūsų plaukai bus apsaugoti nuo lūžinėjimo, galiukų skilinėjimo, plaukų slinkimo. Be to, anksčiau minėtas šilko drėgmės išlaikymo efektas užtikrina plaukų sausumo prevenciją. Tai kartu reiškia ne tik sveikų plaukų išvaizdą, bet ir galvos odos sveikatą.

Šilko savybė reguliuoti temperatūrą

Mūsų kūno temperatūra itin veikia miego kokybę. Šilkas veikia kaip pralaidus sluoksnis tarp odos ir ją supančios aplinkos, padedantis sušilti arba atvėsti pagal poreikį ir stabilizuoti kūno temperatūrą ištisus metus. Todėl sakoma, kad šilkinė patalynė ypač naudinga moterims menopauzės metu, kylant karščio bangoms, arba visiems, kurie miego metu linkę prakaituoti ir sukaisti, nes ideali medžiaga vėsins.

Natūrali ir tvari prabanga

Šilkas yra natūraliai minkštas ir, skirtingai nei kiti audiniai, jo nereikia skalbti su cheminiais ploviklis ir audinių minkštikliais, kad būtų lygus arba minkštas. Tai reiškia, kad šilko pagalvės užvalkalas yra ne tik neįtikėtinai minkštas ir glotnus, bet ir neleis jūsų odai susidurti su nenatūraliais, cheminiais junginiais. Be to, toks užvalkalo pasirinkimas yra išskirtinai tvarus – šilkas yra ilgaamžė medžiaga, o natūrali jo priežiūra neleidžia į aplinką patekti žalingoms medžiagoms.

Mulberry (šilkmedžio) šilkas

Akcentuojant šilko privalumus ir ypatingąsias savybes, svarbu pabrėžti, jog egzistuoja šilko rūšys, o iš jų viena prabangiausių yra Mulberry šilkas. Iš kitų šilkų jis išsiskiria tuo, kad yra 100 proc. natūralus, bekvapis ir hipoalergiškas. Jame taip pat yra natūralaus baltymo, vadinamo sericinu, kuris sumažina alerginės reakcijos galimybę, todėl būtent Mulberry šilko pagalvės užvalkalas yra itin sveikas ir saugus pasirinkimas alergiškiems žmonėms ir vaikams.

Išpopuliarėjęs Kinijoje prieš tūkstančius metų dėl savo prabangios kokybės, Mulberry šilkas savyje turi Morus Alba medyje esančių medžiagų, garsėjančių sviestiniu pojūčiu ir nauda plaukams, tad yra naudojamas visame pasaulyje – nuo šilkinių pagalvių užvalkalų iki aukštosios mados drabužių. Būtent Mulberry šilkas taip pat žinomas ir dėl savo nepakartojamo minkštumo – jo siūlai yra lygūs, tvirti ir vienodos spalvos. Lygesnis ir stipresnis už bet kurį kitą šilką pasaulyje, Mulberry šilkas gali būti vadinamas tekstilės prabangos viršūne.

Mulberry šilkas taip pat išsiskiria tuo, kad yra visiškai nekenksmingas aplinkai, pagamintas 100 proc. natūraliai. Tad miegojimas ant šio natūralaus šilko gali ne tik pagerinti miego kokybę, jūsų higieną bei padėti jaustis ir atrodyti gražiai, bet ir padės jaustis ramiai dėl savo ekologiško pirkinio.

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *